Strona główna

Cześć!

Moja historia z pisaniem zaczęła się skromnie, gdy w wieku dwunastu lat postanowiłam zostać pisarką. Byłam na tyle zdeterminowana, że swoje dziecięce marzenia nie opuściły mnie aż do teraz. Zaczęło się od napisania pierwszej strony w zeszycie w kratkę i pokazania nauczycielce polskiego. Zapewne nie spodziewała się, że jej młoda uczennica w ciągu czterech następnych lat rozwinie swoją historię do ponad stu stron. Gdy patrzę na to z perspektywy czasu – jestem dumna z własnej pierwszej powieści, mimo że nigdy nie zdecyduję się na jej wydanie. Wykonałam pierwszy krok. Następnym stała się licealna poezja. A teraz…?

Teraz wiem, że mam coś do powiedzenia światu. Koniec milczenia i chowania tekstów do szuflady. Tołstojem jeszcze nie jestem, ale kto wie, co będzie za kilka lat?

Ten blog to pokaże. Będzie świadectwem mojej ewolucji, bo podobno – mam talent. Czy to prawda – przekonamy się o tym razem.

Chcę poprowadzić z moimi potencjalnymi czytelnikami grę. Kto wygra? Będę publikować nie tylko swoje teksty, ale i – Wasze. może być to proza, poezja, cokolwiek sobie wymarzycie. Ale nie będzie tak łatwo – będę zachęcać do pracy nad warsztatem. Pomagać w rozwoju. Podsuwać wskazówki.

Zacznijmy jednak od mojej twórczości. Musicie ją poznać (choć trochę), żeby się przekonać, czy warto wysłać do mnie własną.

Blog jednak ma na celu nie tylko rozwój pod kątem warsztatu pisarskiego, ale i samej siebie. dlatego te nie zabraknie postów z przemyśleniami.

Znajdziecie tu również recenzje nowości wydawniczych.

Siadam więc pod kocem z kubkiem gorącej herbaty i małym futrzakiem na kolanach. Mrugam do Was znad laptopa i zaczynam pisać. O czym? Jeszcze nie wiem, ale pierwsza zasada pisarza (zarówno zaawansowanego, jak i początkującego) brzmi – siadaj i pisz!* I Wam życzę inspirującego kreowania fikcji.

 

Miłej lektury!

                                                                                     

 

*Swoją drogą zachęcam do obejrzenia filmu “Szukając siebie” z 2000 r. w reż. Gus Van Santa ukazującego ten motyw niezwykle wyraziście.

 

Natalie